MONS

آموزش هایلایت کردن مو

هایلایت کردن مو

قبل از هایلایت کردن اگر یک عکس از رنگ مویی که دوست دارید با خودتان به آرایشگاه ببرید، این کار به آرایشگرتان خیلی کمک می کند.

روشهای هایلایت کردن مو

دو راه برای هایلایت کردن وجود دارد:

1- هایلایت به روش بالیاژ

2-هایلایت به روش فویل

1- هایلایت به کمک تکنیک بالیاژ

این روش روش هایلایت کم دردسر میباشد و خیلی نیاز به مراقبت یا مراجعه ی زود به زود به آرایشگاه ندارد. با این روش هایلایت، برای داشتن ظاهری طبیعی تر، می توان نوک موها را روشن تر کرد. به این روش هایلایت، نقاشی مو هم گفته می شود.

برای داشتن یکبلوند زیبا، آرایشگر شکل vرا روی هر بخش کوچکی ازمو در می آورد. از پشت گردن شروع کرده و به طرف جلوی سر می آید. یک حالتv مانند که روی ریشه ها رنگ پایه می گذارد و بتدریج که به طرف انتهای مو می رود روشن می شود. میان هر بخش هایلایت شده باید حدود ۳ سانت فاصله داشته باشد. برای ایجاد بلوندی روشن تر، می توان شکل w را روی مو در آورد و هایلایت ها را باریک تر گرفت. خط جلوی موها نیز باید هایلایت شود، چون زودتر از بخش های دیگر از میان می رود.

2- هایلایت کردن با تکنیک فویل

هایلایت با فویل بیشتر از تکنیک قبلی خودش را نشان می دهد، مخصوصاً در بخش ریشه ها و وسط مو. در انتهای موها رنگ محو تر می شود. به مرور زمان بیشتر خودش را نشان می دهد. بالاترین قسمتی که فویل گذاشته می شود، نزدیک پوست سر میباشد که نشان می دهد موها تازه رنگ شده است. اما وقتی مو رشد می کند، مرز آن معلوم می شود.

آموزش هایلایت کردن مو

برای هایلایت کردن موها ابتدا کل مو را به زمینه دلخواه رنگ می کنیم . سپس قسمتهایی از مو را بصورت دلخواه جدا می کنیم. این جداکردن به نوع مش که انتخاب میکنید بستگی دارد که میتواند مش کلاهی باشد یا تکه ای یا اینکه کل مو .

پس از جدا کردن و دکلره کردن در چند مرحله مو را به پایه مورد نظر می رسانیم. توجه کنید که اگر مو ضعیف باشد خیلی زود استحکام خود را از دست داده و از میان می رود. ولی هرچه پایه مو بالاتر رود مو روشنتر شده و در نهایت بی رنگ می شود که در این صورت رنگساژ مورد استفاده خیلی زیباتر بدست می آید.

پس از شستن مواد دکلره از روی مو، پایه رنگ را چک کرده و اگر هنوز به پایه دلخواه نرسیده بود و مو مقاومت داشت باز هم عمل بی رنگ کردن را تکرار می کنیم. در نهایت موها را شسته و نم آنرا می گیریم. رنگساژ مورد نظر را بصورت فرمول های زیر مخلوط کرده و به کل سر می زنیم . این کار را از پشت سر انجام می دهیم. موها را کاملا ماساژ داده و تمام تارهای مورا به رنگ آغشته می کنیم . پس از ۱۵ دقیقه آنرا چک میکنیم اگر رنگ دلخواه بدست آمده بود آنرا با آب ولرم شستشو می دهیم.

فرمول رنگساژ زیتونی :
رنگ m8 زیتونی ۱/۴ تیوپ (ده سانت) +۳۰ الی ۵۰ ccاکسیدان شماره ۱ بر روی پایه ۸

رنگساژ خاکستری :
رنگ a8 خاکستری ۱/۴ تیوپ(ده سانت+۳۰ الی ۵۰cc اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

رنگساژ طلایی :
رنگ g9 طلایی ۱/۴ تیوپ+۱ قرص + ۳۰ الی ۵۰ cc اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

رنگساژ کرم (کاهی):
رنگ n9 یا بلوند خیلی روشن +۳۰ الی ۵۰ cc اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:

آرایشیک

زیباکده

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر