MONS

آیا آقایان هم به کرم ضدآفتاب نیازی دارند؟

ضدآفتاب برای آقایان

داشتن پوستی سالم و شفاف فقط آرزوی خانم ها نیست . مردان نیز علاقمندند که پوستی سالم و عاری از هر گونه لکه و تیرگی داشته باشند. برای همین باید مراقبت های پوستی مخصوص به خود را داشته باشند .

به لحاظ بافتی پوست مردان نسبت به زنان از کلاژن و الاستین بیشتری برخوردار میباشد و مردان پوست ضخیم تری دارند غدد چربی در پوست مردان بیشتر از زنان بوده در نتیجه مردان پوست چرب تری دارند.

بنابراین مراقبت های پوستی در مردان نسبت به زنان اندکی فرق دارد و مردان هم مانند خانم ها باید برای داشتن پوست سالم و صاف و جلوگیری از پیری زودرس پوست توصیه های پوستی را جدی گرفته و رعایت کنند.

کرم ضدآفتاب،بهترین کرم ضدآفتاب،ضدآفتاب برای آقایان

مراقبت های پوستی آقایان

کوچک و بزرگ هم ندارد. در هر سنی و با هر جنسیتی که باشید، نه‌تنها به‌ خاطر جوان نگه‌داشتن پوستتان، که برای پیشگیری از سرطانی شدنش هم باید دست به دامان کرم‌های ضدآفتاب شوید. موضوع فقط لکه‌های روی پوست یا خال‌خالی شدنش نیست.

متخصصان تردیدی ندارند که ساعت‌ها زیر آفتاب ماندن، آن هم بدون استفاده از کرم ‌ضدآفتاب، احتمال ابتلا به سرطان مهلک پوست را بالا می‌برد.

مردان هم حتی در زمستان هنگام خروج از خانه ،پیاده روی و یا سر کار از ضدآفتاب برای پوست خود استفاده نمایند البته باید از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنند.

ضدآفتاب فقط برای قدم زدن در ساحل دریا و ورزش در فضای باز نیست. در معرض نور خورشید قرار گرفتن هرطوری که باشد، مانند وقتی که در ایستگاه اتوبوس منتظر هستید یا در خیابان قدم می‌زنید، باعث صدمه به پوست می‌شود.

قبل از خروج منزل، کرم ضد آفتاب را به تمام بخش های پوست خود، از جمله پوست صورت، گوش، گردن و لب ها اعمال کنید. برای محافظت بهتر، از کرم ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید. کرم spf 30 یا بالاتر را هر دو ساعت یکبار، یا بلافاصله پس از شنا یا عرق کردن مجددا استفاده کنید.

حتی اگر هوا زیاد آفتابی به نظر نمی رسید! تابش آفتاب زیاد و مستقیم بر روی پوست، می تواند پوست شما را پیر کرده و یا حتی موجب بروز سرطان پوست شود.

کرم ضدآفتاب،بهترین کرم ضدآفتاب،ضدآفتاب برای آقایان

کرم ضد آفتاب مخصوص آقایان

یک بار در روز کافی نیست

اینکه هر روز صبح صورتتان را با ضدآفتاب بپوشانید کافی نیست. شما باید هر دو، سه ساعت یک بار کرمِ روی پوستتان را تجدید کنید و علاوه بر صورت، روی دست‌هایتان که در معرض تابش خورشید هستند هم یک لایه کرم ضدآفتاب بزنید.

spf30 کافی است

اگر تمام روز زیر آفتاب نمی‌ایستید و در منطقه‌ای نسبتا معتدل زندگی می‌کنید، نیازی به خریدن ضد‌آفتاب‌های با spf بالاتر از۳۰ ندارید. اما اگر آفتاب منطقه زندگی‌تان بیش از اندازه سوزان است، پیش از این به سرطان پوست دچار شده بودید و تازه درمان شده‌اید یا اینکه به‌خاطر کارتان مجبورید ساعات طولانی زیر آفتاب مستقیم بمانید، می‌توانید سراغ کرم‌های با spf50 هم بروید.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر