MONS

استفاده از سرکه سیب برای درمان آکنه و جوش

سرکه سیب برای درمان آکنه و جوش

سرکه سیب علاوه بر اینکه یکی از عوامل تأثیرگذار بر سلامتی میباشد در مراقبت از سلول های پوستی نیز تاثیر به سزایی دارد و خواص سرکه سیب برای پوست مخصوصا درمان آکنه و جوش صورت واقعا حیرت انگیز است.

شاید خیلی از آدم‌ها فکر می‌کنند از سرکه سیب فقط برای تهیه سس سالاد استفاده می‌شود. اما ما به شما میگوییم سرکه سیب علاوه بر اینکه یکی از عوامل تأثیرگذار بر سلامتی میباشد در مراقبت از سلول های پوستی نیز تاثیر به سزایی دارد و خواص سرکه سیب برای پوست مخصوصا درمان آکنه و جوش صورت واقعا حیرت انگیز است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا نکات بسیار بیشتری درباره خواص سرکه سیب برای پوست بدانید.

خلاص شدن از دست جوش یا آکنه با وجود داروها و روش های درمان فراوان اغلب دشوار، طولانی و هزینه بر به نظر می رسد اما استفاده از سرکه سیب یک روش درمانی فوق العاده موثر، ساده و ارزان است.

حذف باکتری‌ها به کمک سرکه سیب

سرکه ماده‌ای شناخته شده‌ میباشد که می‌تواند انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها را از میان ببرد؛ در واقع ۹۰ درصد باکتری‌ها و ۹۵ درصد ویروس‌ها از طریق سرکه از میان خواهند رفت، بر اساس مطالعات انجام شده باکتری پروپیونی باکتریوم که عامل جوش صورت محسوب می‌شود، از طریق سرکه سیب کاهش پیدا می‌کند.

سرکه سیب حاوی استیک، سیتریک، لاکتیک و ساسنیک اسید میباشد که می‌تواند عامل جوش صورت را به طور کلی از میان ببرد؛ در مطالعه‌ای بر روی ۲۲ نفر، لوسیون لاکتیک اسید به مدت یک‌سال به اندازه ۲ بار در روز استفاده شد و نتایج حاصله کاهش قابل ملاحظه اندازه جوش صورت را در این افراد نشان داد؛ بر این اساس پیش بینی می‌شود سرکه سیبب به علت کنترل باکتری‌های پوست می‌تواند برای حذف آکنه موثر باشد.

سرکه سیب برای درمان آکنه و جوش،سرکه سیب برای درمان آکنه،خواص سرکه سیب

سرکه سیب برای درمان جوش

اما و اگرهای استفاده از سرکه سیب برای پوست صورت

سرکه سیب به علت خاصیت اسیدیته بالا، در صورت قرار گرفتن به طور مستقل روی پوست به سوزش منجر می‌شود، البته این عوارض در مواجه طولانی مدت با سرکه سیب به وجود خواهد آمد و در کوتاه مدت چنین شرایطی کمتر ایجاد می‌شود؛ بدین ترتیب برای استفاده از خاصیت درمانی سرکه سیب آن را به اندازه کم و به طور رقیق شده با آب مورد استفاده کنید.

سرکه سیب داروی موثری برای خلاص شدن از شر آکنه است. مطالعات زیادی نشان می‌دهند که سرکه سیب یک عامل ضد میکروبی موثر است. شما می‌توانید سرکه سیب را برای پاک کردن کثیفی و چربی‌های اضافی از منافذ پوست‌تان استفاده کنید. ترکیب آب و سرکه سیب می‌تواند به عنوان محلول تقویت‌کننده‌ی پوست به کار برود؛ این محلول قادر میباشد پوست‌تان را به طور موثری آرام‌، خنک‌، و پاکسازی کند. به علاوه، ترکیب آب و سرکه سیب می‌تواند با پاکسازی چربی پوست (سبوم) به درمان جوش (آکنه) کمک کند – چربی پوست علت اصلی بروز جوش به شمار می‌رود.

استفاده از سرکه سیب برای جوش های پس از اصلاح

سرکه سیب حاوی اسید استیک میباشد که از عفونت جلوگیری می‌کند و با نرم کردن پوست جوش‌های بعد از اصلاح را از میان می‌برد. برای انجام این درمان، مقداری عسل روی ناحیه‌ای که دچار مشکل میباشد بمالید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید. سپس، مقداری سرکه سیب را با یک تکه پنبه روی ناحیه بمالید و اجازه بدهید در معرض هوا خشک شود. برای رسیدن به نتایج مورد انتظار این روش را چند بار در روز تکرار کنید.

سرکه سیب برای درمان آکنه و جوش،سرکه سیب برای درمان آکنه،خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای پوست

طریقه استفاده از سرکه سیب برای کاهش آکنه

۱- می توانید به صورت موضعی و مستقیم با یک پنبه روی صورت بزنید.

۲- می توانید یک قاشق چای خوری سرکه سیب + یک لیوان آب گرم را صبح ناشتا میل کنید.

سرکه سیب چگونه به درمان آکنه کمک می کند

خاصیت ضد التهابی: سرکه سیب یک ماده ضد التهابی میباشد که به کاهش تورم و درد جوش های سر سیاه، سر سفید و جوش دانه ها کمک می کند.

خاصیت سم زدایی طبیعی: خاصیت سم زدایی این سرکه به جسم کمک می کند تا از دست سم ها و رادیکال های آزاد که می تواند باعث ایجاد آکنه شود خلاص شود و در نهایت از اندازه جوش ها کاسته شود.

کاهش نقاط قرمز: اسید موجود در سرکه سیب به کاهش نقاط قرمزی که بر اثر جوش ها ایجاد شده کمک می کند و باعث لطافت پوست می شود.

بازیابی تعادل ph پوست: شستن پوست تعادل ph آن را که کمی اسیدی میباشد مختل می کند. استفاده از سرکه سیب به بازیابی این تعادل و بازگشت آن به حالت طبیعی کمک می کند و باعث افزایش سلامت پوست و در نتیجه کاهش پدیدار شدن آکنه می شود.

خشک کردن جوش ها: سرکه سیب یک ماده قابض بوده که باعث به هم فشرده شدن بافت های جسم می شود و در نتیجه آن جوش ها سریعتر خشک و ترمیم می شوند.

کاهش زخم ها: همانند کاهش نقاط قرمز، اسید موجود در سرکه سیب اندازه زخم ایجاد شده توسط آکنه را کاهش داده و به چهره شما روشنی بیشتری می بخشد.

از میان بردن باکتری ها: سرکه سیب یک ماده ضد باکتریایی بوده و باکتری های موجود در جوش ها را هدف قرار می دهد و به بهبود سریع تر آنها کمک می کند.

سرکه سیب برای درمان آکنه و جوش،سرکه سیب برای درمان آکنه،خواص سرکه سیب

تاثیر سرکه سیب بر پوست

در استفاده از سرکه سیب به این موارد دقت کنید

برای بار اول، بیش از حد نگذارید تونر روی جسمتان بماند چون باعث واکنش آلرژیک به سرکه سیب میشود.

برای استفاده از سرکه سیب، از یک بار در روز شروع کنید. موقعی که مطمئن شدیدبه آن آلرژی ندارید، میتونید آن را به دو بار در روز افزایش بدهید.

برای نسبت آب به سرکه هیچ مقدار دقیقی وجود ندارد، بهترین راه برای فهمیدن این موضوع، آزمایش و تشخیص آن است.

سعی کنید سرکه سیب رقیق نشده را بر روی پوستتان قرار ندهید، چون سرکه سیب یک نوع اسیداست و میتواند باعث صدمه به پوست بشود.

تونر را از چشم و بخش های دور چشم دور نگه دارید.

افرادی که پوست حساس دارند نباید از این تونر استفاده کنند، چون میتواند باعث صدمه بیشتر به آنها شود.

بعضی افراد امکان دارد قبل از ظاهر شدن فواید تونر، مشکل آکنه آنها بدتر شود. برای داشتن بهترین نتایج، تونر را به آرومی روی پوستتان قرار دهید.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر