MONS

به جوش های داخل این مثلث دست نزنید! خطر مرگ

هرگز نباید اقدام به دستکاری جوش یا دمل در صورت به ویژه اگر در مثلث خطرباشد بکنید‎

اگر شما در صورتتان به ویژه اگر در مثلث خطر باشد، با رشد جوش یا دمل مواجه هستید هرگز نباید اقدام به دستکاری و به اصطلاح ترکاندن آنها بکنید. زیرا فشردن این نقاط خطر عفونت را در پی دارد اما با این وجود، وسوسه میشیم و این وسوسه امکان دارد حتی به قیمت جانمان تمام شود!!

پزشکان درباره دستکاری و فشار دادن جوش‌ها و دمل‌‌ها در نقاط خاصی از صورت که به مثلث خطر معروف است، هشدار دادند.مثلث خطر danger triangle اصطلاحی میباشد که متخصصان پوست به محدوده ای از صورت انسان اطلاق می‌کنند و همواره درباره رشد جوش و دمل در این ناحیه از صورت که شامل بینی و لب‌ها می‌شود، هشدار داده‌اند.

اگر شما در صورتتان به ویژه اگر در مثلث خطر باشد، با رشد جوش یا دمل مواجه هستید هرگز نباید اقدام به دستکاری و به اصطلاح ترکاندن آنها بکنید.بسیاری از ما به خوبی از این مسئله آگاه هستیم که فشردن این نقاط خطر عفونت را در پی دارد اما با این وجود، وسوسه میشیم و این وسوسه امکان دارد حتی به قیمت جانمان تمام شود.

به گفته متخصصان پوست شما باید تا جایی که امکان دارد در برابر این وسوسه مقاومت کنید البته نه به این خاطر که آن عملی غیر بهداشتی میباشد بلکه به این علت که آن می‌تواند شما را بکشد. مثلث خطر امکان دارد نام یک فیلم ترسناک را به ذهن متبادر کند اما در واقع هشداری جدی میباشد برای اینکه نظافت شخصی را جدی بگیریم.

این منطقه که بخشی از چشم را پوشش می‌دهد بعد از عبور از بینی و گوشه دهان خود را به لب بالا می‌رساند و اگر عفونی شود می‌تواند عواقب جدی به همراه داشته باشد.بر اساس این گزارش، رگ‌های خونی این منطقه به بخش پشت سر انسان متصل هستند و با یک خط مستقیم به مغز می‌رسند و این بدان معنی میباشد که هر گونه عفونت در این منطقه می‌تواند به طور مستقیم به مغز و مرکز عصبی انسان منتقل شود.

در حالی که خطر مرگ و میر ناشی از این اتفاق فوق‌العاده نادر است، اما اگر عفونت توسعه یابد می‌تواند به از دست دادن بینایی، فلج دائمی و یا حتی مرگ منجر شود پس بهترین توصیه به شما تحمل و صبوری بیشتر میباشد تا جوش و دمل ایجاد شده به مرور زمان برطرف شود.

منبع: tasnimnews.com

فروشگاه مارکت سنتر