MONS

جوان نگه داشتن پوست گردن با چند ترفند ساده

یکی از مناطقی که گذر زمان بیشترین اثر را روی آن می گذارد پوست گردن است

یکی از مناطقی که گذر زمان بیشترین اثر را روی آن می گذارد پوست گردن میباشد چون به سرعت کشسانی خود را از دست داده و چروک می خورد. ولی روش هایی ساده برای جوان تر نگه داشتن پوست گردن وجود دارد.

در این مقاله 5 ترفند طبیعی برای جوان تر ماندن پوست گردن به شما می آموزیم.

ویتامین c برای جوان نگه داشتن پوست گردن

ویتامین c یک آنتی اکسیدان خارق العاده میباشد که می توانیم از برخی غذاها و مرکبات یا مکمل ها آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض خورشید

اغلب ما می دانیم که اشعه خورشید برای سلامت ما مضر میباشد به خصوص برای ناحیه گردن. بنابراین باید از پوست این ناحیه با ضد آفتاب حداقل با spf30 که حاوی تیتانیم و زینک که از پوست در مقابل اشعه ماوراءبنفش uva و uvb محافظت می کند ، استفاده نماییم.

ورزش برای جوان نگه داشتن پوست گردن

اگر شما جزو افرادی هستید که به طور منظم ورزش می کنند پوست گردنتان را محافظت می کنید. مطالعات مختلف نشان داده میباشد افرادی که حداقل دوبار در هفته ورزش می کنند، پوستشان حالت کشسانی بهتری دارد به علاوه ورزش با کمک به بهبود گردش خون باعث اکسیژن رسانی بهتر و در نتیجه جوان تر ماندن پوست می شود.

مصرف کلاژن برای جوان نگه داشتن پوست گردن

کلاژن مسئول استحکام و کشسانی پوست و بازسازی و تولید سلول های جدید در پوست است. توصیه می شود از مکمل های کلاژن با کیفیت بالا استفاده کنید.

برای جوان نگه داشتن پوست گردن قبل از خواب اسیدهای چرب بخورید

این اسیدهای چرب را می تواند در امگا3 و امگا6 پیدا کرد که فواید زیادی برای پوستمان دارند و باعث بازسازی سلولها با تحریک تولید کلاژن می شوند. خوراکی های حاوی اسیدهای چرب عبارتند از ساردین، سالمون، اسفناج، بذر کتان، دانه کدو تنبل، آوکادو و غیره…

منبع: سیمرغ

فروشگاه مارکت سنتر