MONS

علت زیبایی و جوانی پوست زنان ژاپنی + اهمیت مصرف ویتامین K

ویتامین k اهمیت بالایی دارد و به سلامت پوست و استخوان ها کمک می کند

ویتامین k اهمیت بالایی دارد و به سلامت پوست و استخوان ها کمک می کند. اما استفاده بیش از حد آن به کلیه ها و کبد صدمه می زند.

بانوانی که می‌خواهند در سالمندی پوستی شاداب داشته باشند باید در رژیم غذایی خود استفاده یک ویتامین ضروری را در اولویت قرار دهند. کارشناسان در جدید ترین پژوهش‌های خود دریافتند استفاده از مکمل ویتامین k، افزون بر سلامت پوست و مو، سبب کنترل ضربان قلب و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز می‌شود.

بیشتر افراد درباره مزایای ویتامینهایی چون a،b،cوd اطلاعات فراوان دارند، اما خواص ویتامین k برای بسیاری از افراد ناشناخته است.

ویتامین k و k۲ سبب جلوگیری از افتادگی پوست، از میان رفتن ورید‌های واریسی میباشد و یک مکمل طبیعی مناسب برای جلوگیری از پیری سلول‌های جسم هستند. ویتامین k یک ویتامین محلول در چربی بوده که برای انعقاد خون مناسب میباشد و به سلامت قلب، استخوان‌ها و سیستم ایمنی جسم کمک می‌کند. قابل توجه بانوان؛ چین و چروک صورت اصلی‌ترین نشانه ابتلا به پوکی استخوان است.

این ویتامین در دو نوع مختلف وجود دارد، ویتامین k۱ که به طور عمده در سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج، کلم و کلم بروکلی وجود دارد و ویتامین k۲ که در گوشت، تخم مرغ، لبنیات، مواد غذایی تخمیر شده، کلم بروکلی و برخی از پنیر‌های تخمیر شده و ماست وجود دارد. ویتامین k۲ پروتئین‌هایی را در جسم فعال می‌کند که سبب ورود کلسیم به استخوان‌ها می‌شوند و درنهایت برای سلامت استخوان‌ها، چگالی حجم آن‌ها و سلامت گردش خون مفید است، این ویتامین سبب جذب کلسیم در استخوان‌ها برای تقویت آنها می‌شود و مانع از جذب کلسیم در رگ‌های خونی و بروز گرفتگی عروق می‌شود.

کمبود این ویتامین در جسم سبب ابتلای افراد به بیماری فشارخون بالا، دیابت نوع دو، بیماری‌های دستگاه گوارش، بیماری‌های مزمن کلیوی و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. اندازه ویتامین k۲ در خون نقش موثری درجذب ویتامین d مورد نیاز جسم دارد. از نشانه‌های کمبود ویتامین k در جسم می‌توان خونریزی زیاد از محل زخم ها، پوسیدگی دندان، عفونت لثه، سست شدن استخوان و مشکل‌های قلبی عروقی را نام برد.

مصرف ویتامین k۲ به ویژه برای زنان بعد از یائسگی اهمیت فراوان دارد، زیرا در اثر یائسگی سطح هورمون استروژن در جسم کاهش پیدا می‌کند که منجر به از دست رفتن تا ۲۰ درصد از تراکم استخوان می‌شود و درنهایت سبب افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی خواهد شد. در پژوهشی که درسال ۲۰۱۱ انجام شده میباشد زنانی که دارای چین وچروک بیشتری بر سطح پوست خود هستند، تراکم استخوانی کمتری داشتند، به همین علت زنان ژاپنی که در رژیم غذایی خود نوعی خوراک تهیه شده از سویای تخمیر شده را استفاده می‌کنند از پوست زیبا و نیز تراکم استخوانی بالاتری برخوردار هستند.

کارشناسان توصیه می‌کنند برای استفاده مکمل ویتامین k درصورت نیاز پس از آزمایش خون، حتماً از پزشک متخصص مشاوره انجام شود، زیرا استفاده بیش از اندازه آن می‌تواند سبب صدمه کبد و کلیه شود.

منبع : behdashtnews.ir

فروشگاه مارکت سنتر