MONS

5 ماسک جوان کننده صورت با جوانه گندم

جوانی و شادابی پوست با ماسک جوانه گندم

ماسک جوانه گندم یکی از ماسک‌های پرطرفدار طبیعی میباشد که می توانید آن را به راحتی و بدون صرف وقت و هزینه زیاد تهیه کنید و پوست خود را از خواص بینظیر آن بهره مند سازید. در ادامه فواید جوانه گندم برای پوست و آموزش درست کردن 5 ماسک خانگی با جوانه گندم را برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم. بیتوته را دنبال کنید.

فواید جوانه گندم برای پوست

– ضد‌ لک: جوانه گندم سرشار از ویتامین های e و c است. از همین‌ رو یک ضد‌ لک قوی به شمار می‌ رود و از ایجاد لکه‌ های ناشی از آفتاب جلوگیری می‌ کند.

– نرم کننده پوست: امروزه از جوانه گندم و عصاره آن در تهیه انواع کرم ها و لوسیون های بهداشتی استفاده می شود زیرا پودر جوانه گندم، خاصیت نرم و مرطوب کنندگیدارد و برای پوست های خشک بسیار مفید است.

– ضد چروک: از طرف دیگر، از بروز چین و چروک های ریز ناشی از خشکی پوست ممانعت کرده و در واقع یک ضد چروک قوی به شمار می آید.

– ضد جوش: جوانه گندم در درمان انواع جوش صورت و ناراحتي پوستي موثر است.

– چاق کردن صورت: استفاده ازماسک جوانه گندم به علت دارا بودن فسفر، روی، آهن و اسید فولیک، کلسیم، ید و منیزیوم و … و ویتامین‌هاى a و b و ۱ b و ۲ b و ۱۲ b e و ۱e موجب می‌شود که پوست جوان و تازه‌تر شود و علاوه بر آن در پر و چاق کردن صورت نیز موثر است.

ماسک جوانه گندم

جوانه گندم در ترکیبات بسیاری از ماسک‌های آماده موجود در بازار نیز استفاده شده میباشد اما بهتر خودتان این نوع ماسک را تهیه کنید تا هیچ نوع اثر مضر شیمیایی بر رویپوست شما نداشته باشد.

تهیه 5 ماسک خانگی با جوانه گندم

ماسک جوانه گندم،ماسک روشن کننده،فواید جوانه گندم

آموزش درست کردن ماسک جوانه گندم

ماسک جوانه گندم و شیر

مواد مورد نیاز:

– پودر جوانه گندم (1 قاشق غذاخوری)

– شیر (به اندازه لازم)

آموزش درست کردن: مقداری جوانه گندم آسیاب شده را در ظرفی بریزید و شیر را به تدریج به جوانه گندم اضافه کنید تا مخلوط شیر و جوانه گنم به شکل خمیری شکل در آید.

نحوه‌ی استفاده: پوست خود را با استفاده از پاک کندده‌ای مناسب به خوبی تمیز کرده و ماسک را از بخش پایین صورت خود به طرف بالای صورت بمالید و با حرکت هایچرخشی پوشت خود را ماساژ دهید و بعد از 15 دقیق صورت خود را با آب سرد بشویید.

• این نوع ماسک خاصیت شاداب کنندگی و لطافت پوست را به همراه دارد.

• ماسک جوانه گندم و ماست

مواد مورد نیاز:

– پودر جوانه گندم (1 قاشق غذاخوری)

– ماست 3 قاشق غذاخوری (به اندازه لازم) (اگر پوست شما چرب میباشد از ماست کم چرب استفاده کنید.)

آموزش درست کردن: جوانه گندم اسیاب شده را در ظرف مناسبی بریزید و آن را با مقداری ماست مخلوط کنید.

نحوه‌ی استفاده: ماسک را بر وری صورت تمییز خود بمالید و بعد از 20 دقیقه صورت خود را با اب ولرم به خوبی بشویید.

• این نوع ماسک برای شفافیت و طراوت و علاوه بر آن پر کردن صورت شما می‌تواند موثر باشد.

ماسک جوانه گندم و عسل

مواد مورد نیاز:

– پودر جوانه گندم (2 قاشق غذاخوری)

– عسل (دو قاشق غذاخوری)

آموزش درست کردن: جوانه گندم را به خوبی آسیاب کنید سپس آن را در ظرفی بریزید و دو قاشق عسل به جوانه گندم اضافه کنید و آنقدر آن ها را هم بزنید تا به شکل مخلوطی خمیری شکلدر آیند.

نحوه‌ی استفاده: ماسک عسل و جوانه گندم را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست تمیز صورت خود قرار دهید و عضلات صورت خود را حرکت ندهید بعد از مدت زمان ذکر شدهصورت خود را با آب شستشو دهید.

• ماسک جوانه گندم و عسل خاصیت تقویت کنندگی و پاک کنندگی صورت را به همراه دارد. و برای درمان جوش های سر سیاه و لک های صورت بسیار مفید است.

ماسک جوانه گندم و سیب زمینی

مواد مورد نیاز:

– پودر جوانه گندم (دو قاشق غذاخوری)

– ماست (یک قاشق غذاخوری)

– سیب زمینی رنده شده (یک قاشق غذاخوری)

– آبلیمو (چند قطره)

– عسل (یک قاشق چایخوری)

آموزش درست کردن: پودر جوانه گندم یا پودر جوانه دیگر را یک کاسه کوچک بریزید. به تدریج به اندازه ماست اضافه کنید و همزمان هم بزنید تا پودر جوانه حالت خمیری به خود بگیرد. دوقطعه آبلیموی تازه اضافه کنید. سپس عسل را اضافه کرده و در اخر سیب‌زمینی رنده شده را و به خوبی این ترکیبات را هم بزنید.

نحوه‌ی استفاده: ماسک را بر روی صورت زده، مقداری ماساژ دهید و اجازه دهید میان بیست دقیقه تا نیم ساعت بر روی صورت بماند تا یک مقدار خشک شود. آن‌گاه صورت خود راخوب بشویید.

• این ماسک به علت استفاده از سیب زمینی و جوانه گندم که هر دو خاصیت چاق کنندگی صورت را دارند می‌تواند بهترین گزینه برای صورت‌های لاغر باشد.

ماسک جوانه گندم و نشاسته

مواد مورد نیاز:

– نشاسته (یک قاشق چایخوری)

– ماست (یک قاشق غذا خوری)

– جوانه گندم (یک قاشق غذا خوری)

– گلاب (چند قطره)

آموزش درست کردن: برای تهیه ماسک جوانه گندم و نشاسته باید ابتدا ماست را با نشاسته به خوبی مخلوط کرده و سپس جوانه گندم را به آن اضافه کنید. ودر آخر هم گلاب را به آنبیفزایید.

نحوه‌ی استفاده: ماسک را به آرامی بر روی پوست صورت خود بمالید و حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. در نهایت می توانید پوست تان را با آب سرد بشویید.

• می‌توانید از این ماسک به عنوان یک لایه بردار و روشن کننده طبیعی پوست استفاده کنید.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر